Pohotovostní služba

Společnost Městská poliklinika Plzeň, spol. s r.o. provozuje již od roku 2005 v prostorách polikliniky Slovany Lékařskou pohotovostní službu pro dospělé.

 

Ordinační hodiny

Pondělí až pátek: 18:00 až 6:00 hod.

Sobota, neděle a svátky: nepřetržitě

 

Telefonní kontakt: +420 378 014 310

 

Pohotovost

Dle směrnice Ministerstva zdravotnictví, která stanovuje minimální standardy pro lékařskou pohotovostní službu, je v rámci Lékařské pohotovostní služby poskytována v nezbytném rozsahu ambulantní péče občanům v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo vzniku, popř. zhoršení průběhu onemocnění, vzniklého v době mimo pravidelný provoz ambulantních zdravotnických zařízení s tím, že lékařská pohotovostní služba není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení.

Léky předepsané v rámci lékařské pohotovostní služby je možno vyzvednout si v lékárně Devětsil Plzeň s nepřetržitým provozem, která se nachází rovněž v budově polikliniky Slovany.

Poskytnutí ošetření v rámci lékařské pohotovostní služby je zpoplatněno regulačním poplatkem 90,- Kč, který je vybírán v ordinaci.

Seznam smluvních zdravotních pojišťoven, jejichž pacientům je lékařská péče poskytována na základě předložení dokladu o uzavření zdravotního pojištění (kartičky pojištěnce, nutno předložit v ordinaci):

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna (kód 111)
  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky (kód 211)
  • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky (kód 201)
  • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (kód 207)
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (kód 205)

 

U ostatních pacientů je poskytnutá péče hrazena v hotovosti v ordinaci.